GIRLS VARSITY

Race:   Wayne-Finger Lakes League Championship

Date:   October, 30th, 2010 at Midlakes

 

Score               Team

79                    Williamson                  5 14 18 20 26 35 53

102                  Wayne                         7 19 24 27 29 36 44

122                  Geneva                        1 3 10 41 72

143                  PYA                            13 25 32 37 42 46 49

161                  RJ                                4 8 17 65 74 82 88

163                  Newark                       9 21 33 43 64 93 110

181                  Honeoye                      16 30 38 51 54 62 91

214                  Red Creek                   23 31 34 59 76 77 87

218                  PalMac                        28 45 47 48 60 70 101

247                  Clyde                          22 39 55 63 80 94 100

252                  Midlakes                     2 50 57 73 83 104

305                  Mynderse                    6 15 98 103 112

308                  Waterloo                     12 66 68 89 90 102 111

336                  Marion                         58 61 69 71 97

369                  Marcus Whitman         56 67 78 84 109

426                  Lyons                          75 85 86 105 106

HAC                           11 79 95 96 , NRW                             40 52 81

Sodus                          92, BCS                                  99 107 108

 

Position Score Bib      Name                           Team               Grade Time

1          1 45                 Christine Driscoll        Geneva            12        18:36.10

2          2 242               Cassie Goodman         Midlakes         12        19:55.80

3          3 47                 Alison Lockwood       Geneva            12        19:59.40

4          4 372               Sarah Coon                 RJ                    11        20:22.40

5          5 444               Cassidy Bishop           Williamson      10        20:42.20

6          6 261               Sierra Devine              Mynderse        11        20:48.90

7          7 421               Erika Steensma           Wayne             11        20:57.50

8          8 374               Shealyn Doody           RJ                    8          21:12.80

9          9 278               Jovonna Miller            Newark           9          21:27.10

10        10 44               Michelle Collins          Geneva            10        21:34.20

11        59                    Jeanette Schramm       HAC               11        21:45.10

12        11 400             Rebecca Manwaring   Waterloo         11        21:46.00

13        12 332             Evelyn Pinneo             PYA                9          21:56.30

14        13 451             Rayanne Luke             Williamson      11        21:59.90

15        14 259             Bella Baxter                Mynderse        12        22:05.60

 Top 3 WFL @ Sectionals – GCC                       November 6th, 2010

1.             Christine Driscoll                 Geneva                   18:22    1st Class B

2.             Alison Lockwood                 Geneva                   19:27    2nd Class B

3.             Cassie Goodman                    Midlakes               19:41    3rd Class B

Top 3 WFL @ States - Pawling                                    November 13th, 2010

1.             Christine Driscoll                 Geneva                   18:23    1st  Class B

2.               Cassie Goodman                  Midlakes                   19:34              7th Class B

2.             Alison Lockwood                 Geneva                   19:42   9th  Class B

GIRLS VARSITY

Race:   Wayne-Finger Lakes League Championship

Date:   October, 31st, 2009 at Marion

Place  Team                              Places             
1 Geneva                                 50              
2 Wayne                                  74   
3 Honeoye                              103             

4 WIlliamson                         108              

5 Penn Yan                            120

6 Red Creek                          154              
7 Red Jacket                         209              

8 Midlakes                             220              

9  Newark                               234            

10 Marion                              240             

11 Clyde-Savannah               244    

12 Waterloo                           306             

13 Bloomfield                         357             

 Inc. Marcus Whitman  2 finishers, Inc. Pal-Mac 4 finishers, Inc. Mynderse  4 finishers, Inc. HAC 3 finishers, Inc. Sodus 4 finishers, Inc. Lyons 3

 Place  Place Bib No Name      Team                             Time    Pace   Grade

1      1    124  Christine Driscoll    Geneva                                  18:53.0  3:47/K  F-A

    2      2    132  Alison Lockwood       Geneva                                  20:32.0  4:06/K  F-A

    3      3    125  Kelley Driscoll       Geneva                                  20:39.0  4:08/K  F-A

    4      4    141  Cassie Goodman        Midlakes                                20:51.0  4:10/K  F-A

    5      5    345  Sarah Coon            Red Jacket                              20:54.0  4:11/K  F-A

    6      6    375  Erika Steensma        Wayne                                   21:08.0  4:14/K  F-A

    7  (< 5)     17  Sierra Devine         Mynderse                                22:01.0  4:24/K  F-A

    8      7    332  Morgan Mayo           Red Creek                               22:08.0  4:26/K  F-A

    9      8     90  Cassidy Bishop        WIlliamson                              22:16.0  4:27/K  F-A

   10      9    344  Priscilla Coon        Red Jacket                              22:19.0  4:28/K  F-A

   11     10    376  Jenna Steensma        Wayne                                   22:35.0  4:31/K  F-A

   12     11     50  Natalie Wagaman       Penn Yan                                22:36.0  4:31/K  F-A

   13     12    377  Kate Walden           Wayne                                   22:42.0  4:32/K  F-A

   14     13    121  Michelle Collins      Geneva                                  22:44.0  4:33/K  F-A

   15     14    368  Liz Larson            Wayne                                   22:45.0  4:33/K  F-A

Top 3 WFL @ Sectionals – GCC                       November 7th, 2009

1.             Christine Driscoll                 Geneva                   18:44.8    1st Class B

2.             Alison Lockwood                 Geneva                   19:53.8    6th Class B

3.             Kelley Driscoll                      Geneva                   19:58.5    7th Class B

Top 3 WFL @ States - Plattsburg                                     November 14th, 2009

1.             Christine Driscoll                 Geneva                   17:57.1    2nd Class B

2.             Alison Lockwood                 Geneva                   18:57.3    19th Class B

3.             Kelley Driscoll                      Geneva                   19:15.9    32nd Class B

GIRLS VARSITY

Race:    Wayne-Finger Lakes League Championship

Date:    October, 25th, 2008 at C-S

Place

School

 

Time

1

Canandaigua

23

2

Geneva

 

64

3

Wayne

 

95

4

Mynderse

 

105

5

WIlliamson

141

6

Clyde-Savannah

203

7

Penn Yan

 

213

8

Waterloo

 

219

9

Red Creek

233

10

Marion

 

237

11

Pal-Mac

 

275

12

Honeoye

 

295

 Marcus Whitman, Midlakes, Newark, Bloomfield, HAC, Lyons, Red Jacket – inc.

Pos

Name

School

Time

1

Amanda Moreland

Bloomfield

19:06.0

2

Christine Driscoll

Geneva

19:24.0

3

Meghan McCormick

Canandaigua

19:29.0

4

Kellie Mack

Canandaigua

19:45.0

5

Jeannie Sauter

Canandaigua

20:08.0

6

Marissa Liberati

Red Jacket

20:24.0

7

Kelley Driscoll

Geneva

20:32.0

8

Kate McCormick

Canandaigua

20:36.0

9

Alison Lockwood

Geneva

20:40.0

10

Lauren D'Amore

Canandaigua

21:04.0

11

Cassidy Bishop

WIlliamson

21:08.0

12

Sierra Devine

Mynderse

21:16.0

13

Haley Miller

Canandaigua

21:33.0

14

Erika Steensma

Wayne

21:41.0

15

Lynne Fahy

Wayne

21:45.0

 Top 3 WFL @ Sectionals – Marcus Whitman                November 1st, 2008

1.             Amanda Moreland               BL                           18:53       1st Class DD

3.             Megan McCormick              CA                          19:12       1st Class A

2.             Christine Driscoll                 Geneva                   19:12       1st Class B

 

Top 3 WFL @ States - Norwood                                       November 8th, 2008

1.             Amanda Moreland               BL                           18:54       1st Class D

2.             Christine Driscoll                 Geneva                   19:23       4 th Class B

3.             Jeannie Sauter                      CA                          19:49       15th Class A

 

GIRLS VARSITY

Race:   Wayne-Finger Lakes League Championship

Date:   October, 27th, 2007 at C-S

Place      School                                    Score     

1.             CANANDAIGUA -              38

2.             GENEVA -                            46

3.             MYNDERSE -                      158

4.             MARION -                            164

5.             Wayne                                   168

6.             VICTOR -                             195        

7.             WATERLOO -                      205

8.             Penn Yan                              223

9.             Clyde-Savannah                 264

10.          Williamson                            271

11.          HAC                                       305

12.          Red Creek                             323

13.          Newark                                  324

14.          BLOOMFIELD -                  370

15.          Red jacket                            395

16.          Midlakes                               423

17.          Honeoye                               510

Lyons-INC, P-M-INC, NR-W-INC, Marcus Whitman-INC,

DESALES-INC, SODUS-INC

 

Top 10

1.         Amanda Moreland      Bloomfield                  19:10

2.         Christine Driscoll        Geneva                        19:28

3.         Meghan McCormick   Canandaigua               19:50

4.         Alison Lockwood       Geneva                        20:02

5.         Jeannie Sauter             Canandaigua               20:17

6.         Kellie Mack                 Canandaigua               20:28

7.         Kelley Driscoll            Geneva                        20:49

8.         Linda Goodridge        Marion                         20:54

9.         Sierra Devine              Mynderse                    21:00

10.       Lyndsie Harper           Clyde-Savannah          21:09

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Marcus Whitman               November 3rd, 2007

1.             Amanda Moreland             BL                          19:19     1st Class DD

2.             Christine Driscoll                  Geneva                  19:44     1st Class B

3.             Jeannie Sauter                      CA                          19:52     3rd Class A

 

Top 3 WFL @ States - Norwood                                                      November 10th, 2007

1.             Amanda Moreland             BL                          18:32     3rd Class D

2.             Christine Driscoll                  Geneva                  19:08     13th Class B

3.             Jeannie Sauter                      CA                          19:09     19th Class A

 

GIRLS VARSITY

Race:   Wayne-Finger Lakes League Championship

Date:   October, 28th, 2006

Place      School                                    Score     

1.             CANANDAIGUA -              63

2.             GENEVA -                            68

3.             NEWARK -                           108

4.             WATERLOO -                      117

5.             VICTOR -                             120

6.             WILLIAMSON -                  195

7.             Clyde-                                    201

8.             PENN YAN -                         234

9.             WAYNE -                              249

10.          MYNDERSE -                      305

11.          HAC-                                     309

12.          BLOOMFIELD -                  322

13.          Lyons-                                   324

14.          P-M-                                       339

15.          MARION -                            364

16. HONEOYE –INC, NR-W-INC, MIDLAKES –INC, Marcus Whitman-INC, RJC-INC,

DESALES-INC, SODUS-INC

 

Girls:
 1   Jeannie Sauter       10      Canandaigua      20:20.0      
 2   Kim Law              12      Newark           20:27.0     
 3   Amanda Moreland      9       Bloomfield       20:39.0      
 4   Ellen Muster         12      Marion           21:11.0     
 5   Emily Rodenhouse     12      Pal-Mac          21:30.0    
 6   Kelly Driscoll       9       Geneva           21:36.0       
 7   Janine Seber         11      Victor           21:47.0      
 8   Abbie Sullivan       11      Waterloo         22:30.0      
 9   Marissa Congdon      8       Canandaigua      22:38.0       
 10  Lauren Jones         8       Victor           22:50.0       
 11  Ryan Kincaid         12      Geneva           22:54.0       
 12  Bonny O'Donnell      10      Canandaigua      22:55.0       
 13  Keira Henry                  Geneva           22:57.0      
 14  Shannon O'Donnell            Canandaigua      23:02.0    
 15  Brittany Havrilla    12      Newark           23:06.0     

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Marcus Whitman               November 4th, 2006

1.             Jeannie Sauter                      CA                          20:08     2nd Class A

2.             Kim Law                               Newark                  20:29     3rd Class A

3.             Amanda Moreland             BL                          20:52     1st Class DD

4.             Ellen Muster                         Marion                   20:58     1st Class C

 

Top 3 WFL @ States – Warick Valley                            November 11th, 2006

1.             Jeannie Sauter                      CA                          18:42     9th Class A

2.             Amanda Moreland             BL                          18:56     5th Class D

3.             Ellen Muster                         Marion                   19:00     5th Class C

 

 

 

 

 

GIRLS VARSITY

Race:   Wayne-Finger Lakes League Championship

Date:   October, 29th, 2005 @ FLCC

Place      School                                    Score     

1.             VICTOR -                             43

2.             WATERLOO -                      78

3.             NEWARK -                           103

4.             CANANDAIGUA -              133

5.             GENEVA -                            155

6.             BLOOMFIELD -                  181

7.             MYNDERSE -                      214

8.             WILLIAMSON -                  246

9.             NR-W                                     252

10.          Clyde-                                    270

11.          MARION -                            287

12.          Honeoye                               318

13.          WAYNE -                              320

14.          HAC-                                     354

15.          PENN YAN -                         374

16. MIDLAKES –INC, Marcus Whitman-INC, RJC-INC,

DESALES-INC, SODUS-INC, P-M-INC, Lyon-INC

 

Top 10

1. Jeannie Sauter (CA)                        19:08

2. Ellen Muster (Marion)                    19:23

3. Amy Desyn (Victor)                        19:49

4. Amanda Moreland (Bloomfield) 20:05

5. Jeannie Seber (Victor)                    20:10

6. Emily Rodenhouse (P-M)              20:30

7. Kim Law (Newark)                         20:39

8. Sarah Bamford (Victor)                 20:47

9. Jessica Reed (Geneva)                   20:56

10. Katelyn Berman (Lyons)            21:01

 

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Marcus Whitman               November 5th, 2005

1.             Jeannie Sauter                      CA                          19:45     2nd Class A

2.             Amanda Moreland             BL                          20:12     2nd Class DD

3.             Ellen Muster                         Marion                   20:15     1st Class C

               

 

Top 3 WFL @ States – Queensbury                                November 12th, 2005

1.             Jeannie Sauter                      CA                          18:32     5th Class A

2.             Ellen Muster                         Marion                   18:49     1st Class C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP - GIRLS

October 30, 2004@ Victor

 

Team:

1. Victor 32

2. Newark 66

3. Waterloo 73

4. Canandaigua 137

5. Marion 168

6. Penn Yan 169

7. Williamson 214

8. Mynderse 217

9. Bloomfield 230

10. Wayne 260

11. Honeoye 289

12. Geneva 292

13. North Rose-Wolcott 364

14. Harley-Allendale-Columbia 367

15. C-S 430

16. Gananda 467

17. Red Jacket 484

Lyons, Midlakes, Pal-Mac, Sodus,

MW, DeSales Inc

 

Top Ten

1. Amy Deseyn (Victor)         19:40

2. Ellen Muster (Marion)         20:15

3. Janine Seber (Victor)          20:40

4. Betsy Holts (Victor)           20:42

5. Brittany Havrilla (Newark) 20:53

6. Emily Rodenhouse   (P-M) 21:18

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Marcus Whitman               November 6th, 2004

1.             Amy Deseyn                         Victor                     20:51     1st Class A

2.             Ellen Muster                         Marion                   20:57     1st Class DD

3.             Brittany Havrilla                 Newak                   21:39     1st Class B                                                                                            

 

Top 3 WFL @ States                                                          November 13th, 2004

1.             Amy Deseyn                         Victor                     19:40     14th Class A

2.             Ellen Muster                         Marion                   19:56     5th Class D            

 

 

 

 

Wayne-Finger Lakes League Championship - Girls

October, 25th, 2003 @ FLCC



Teams:

1. Victor 62,

2. Newark 74,

3. Marion 120,

4. Mynderse 147,

5. Canandaigua 165,

6. Harley-Allendale-Columbia 200,

7. Penn Yan 220,

8. Honeoye 253,

9. Waterloo 257,

10. Williamson 259.
13. Wayne
Individuals: 1. Amy Deseyn (Victor) 19:44; 2. Anna Shih (H-A-C); 3. Tina Hunt (Marcus Whitman); 4. Maggie Burgess (Newark); 5. Brittany Havrilla (Newark); 6. Ellen Muster (Marion); 7. Betsey Holtz (Victor); 8. Emily Easttey (Waterloo); 9. Katrina Davenport (Honeoye); 10. Alex Helmer (H-A-C).

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Marcus Whitman               November 1st, 2003

1.             Amy Deseyn                         Victor                     20:21     7th Class B

2.             Tina Hunt                             MW                        20:49     2nd Class C

3.             Brittany Havrilla                 Newark                  20:55     10th Class B                                          

 

Top 3 WFL @ States                                                          November 8th, 2003

1.             Amy Deseyn                         Victor                     20:12     17th Class B

2.             Tina Hunt                             MW                        20:49     10th Class C

3.             Anna Shih                             HAC                       20:49     20th Class D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wayne-Finger Lakes League Championship - Girls

October, 26th, 2002 @ FLCC

Place      School                                    Score

1.             Newark                                  73

2.             Canandaigua                       83

3.             Williamson                            153

4.             Honeoye                               167

5.             Mynderse                              169

6.             Penn Yan                              181

7.             Victor                                     196

8.             Wayne                                   201

9.             HAC                                       291

10.          Bloomfield                            337

11.          Marcus Whitman                                382

 

Top 10

1.             Veronica Gobeyn                                Williamson                            20:11

2.             Angie Washburn                  Newark                                  20:21

3.             Lindsey Peck                        Williamson                            20:21

4.             Kelly Hanlon                        Canandaigua                       20:29

5.             Bridgette Braun                   Waterloo                               20:34

6.             Jen Strong                             Honeoye                               20:36

7.             Anna Shih                             HAC                                       20:50

8.             Alycia Rivet                          Canandaigua                       21:01

9.             Katrina Davenport              Honeoye                               21:08

10.          Kate Huggler                        Penn Yan                              21:08

 

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Marcus Whitman               November 2nd, 2002

1.             Kelly Hanlon                        CA                          20:22     5th Class A

2.             Angie Washburn                  Newark                  20:33     4th Class B

3.             Lindsey Peck                        Williamson            n/a          2nd Class C                           

 

Top 3 WFL @ States – Sunken Meadow                       November 9th, 2002

1.             Kelly Hanlon                        CA                          20:21     44th Class A

2.             Lindsay Peck                        Williamson            21:04     31st Class C

3.             Jen Strong                             Honeoye               21:25     28th Class D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

October 27, 2001

@ Stuart Park, Newark

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP

 

Girls

 

Team:

1. Newark 50,

2. Canandaigua 89,

3. Waterloo 122,

4. Victor 135,

5. Harley-Allendale-Columbia 176,

6. Williamson 177,

7. Honeoye 230,

8. Penn Yan 244,

9. Wayne 350,

10. Sodus 376,

11. Geneva 387.

 

Individual Top Ten

  1. Veronica Gobeyn (Will) 19:37 2.
  2. Angie Washburn (New) 20:31

3. Kelly Hamlin (Can) 20:39

4. Sarah Hildebrand (H-A-C) 20:52

5. Erin Daly (New) 21:05

6. Claire Eshenour (Wat) 21:18

7. Bridgette Braun (Wat) 21:31

8. Rachel Anderson (Vic) 21:31

9. Molly Lawson (Wat) 21:51

10. Brittany Burgess (New) 22:07

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Marcus Whitman               November 3rd, 2001

1.             Veronica Gobeyn                                Williamson            19:11     1st Class C

2.             Sarah Hildebrand                                HAC                       20:00     1st Class D

3.             Angie Washburn                  Newark                  20:06     3rd Class B            

 

Top 3 WFL @ States                                                          November 10th, 2001

1.             Veronica Gobeyn                                Williamson            19:26     1st Class C

2.             Sarah Hildebrand                                HAC                       19:43     8th Class D

3.             Angie Washburn                  Newark                  19:55     18th Class B

 

 

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP – GIRLS

October 28, 2000 @ Stuart Park, Newark

School

1

2

3

4

5

Total

6

7

Place

HAC

1

27

30

39

47

144

62

69

4

Williamson

2

26

67

73

74

242

93

111

7

Newark

3

4

8

17

20

52

34

49

1

Waterloo

5

6

14

25

40

90

 

 

3

Canandaigua

7

10

15

23

33

88

51

57

2

Victor

9

28

31

41

63

172

64

72

5

Midlakes

11

38

43

79

100

271

 

 

9

Wayne

12

54

59

85

97

307

102

107

10

Honeoye

13

35

50

58

78

234

90

96

6

Marcus Whitman

16

22

52

 

 

INC

 

 

INC

Red Jacket

18

86

 

 

 

INC

 

 

INC

Marion

19

32

84

103

104

342

 

 

13

Clyde Savannah

21

61

75

113

115

385

 

 

15

Penn Yan

24

53

55

91

109

332

114

116

12

Mynderse

29

36

42

71

80

258

82

 

8

Bloomfield

37

44

68

76

101

326

117

 

11

Lyons

45

 

 

 

 

INC

 

 

INC

South Seneca

46

99

112

118

 

INC

 

 

INC

Geneva

48

66

81

83

94

372

95

98

14

Pal-Mac

56

60

92

 

 

INC          

 

 

INC

Dundee

65

 

 

 

 

INC

 

 

INC

Sodus

70

77

88

89

106

430

108

 

16

Red Creek

87

105

 

 

 

INC

 

 

INC

Gananda

110

 

 

 

 

INC         

 

 

INC

 

INDIVIDUAL RESULTS

GIRLS

Place

Name

Team

Time

1

Sarah Hildebrand

HAC

20:21

2

Veronica Gobeyn

Williamson

20:24

3

Erin Daly

Newark

20:55

4

Angeline Washburn

Newark

21:00

5

Molly Lawson

Waterloo

21:10

6

Clare Eshenour

Waterloo

21:10

7

Kelly Hanlon

Canandaigua

21:13

8

Brittany Burgess

Newark

21:30

9

Kim Wiesner

Victor

21:41

10

Leah Gerstner

Canandaigua

21:43

11

Kim Meyn

Midlakes

21:50

12

Renee Morrisen

Wayne

21:54

13

Jenny Strong

Honeyoye

21:56

14

Jodie Pigman

Waterloo

21:57

15

Anna Schuenknecht

Canandaigua

22:03

16

Stefanie Borglum

Marcus Whitman

22:04

17

Jennifer Gardner

Newark

22:08

18

Kelli O'Brien

Red Jacket

22:08

19

Liz Boerman

Marion

22:15

20

Katrina Maloy

Newark

22:19

21

Courtney Burgess

Clyde Savannah

22:23

22

Tina Hunt

Marcus Whitman

22:27

23

Alex Tayrien

Canandaigua

22:31

24

Kate Huggler

Penn Yan

22:33

25

Lindsay Dinan

Waterloo

22:42

26

Joanna Carey

Williamson

22:47

27

Elizabeth McDonald

HAC

22:50

28

Heather Boyle

Victor

22:51

29

Jenna Kotyk

Mynderse

22:54

30

Kara Smith

HAC

22:56

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Marcus Whitman               November 4th, 2000

1.             Sarah Hildebrand                                HAC                       19:33     1st Class D

2.             Veronica Gobeyn                                Williamson            19:34     1st Class C

3.             Erin Daly                               Victor                     20:01     3rd Class B

 

Top 3WFL @ States                                                           November 11th, 2000

1.             Sarah Hildebrand                                HAC                       20:38     11th Class D

2.             Veronica Gobeyn                                Williamson            20:47     7th Class C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP - GIRLS

October 29, 1999 @ Stuart Park, Newark

 

PLACE

TEAM

SCORE

1

Newark

68

2

Waterloo

78

3

Victor

96

4

Canandaigua

110

5

Marcus Whitman

136

6

Williamson

192

7

HAC

227

8

Clyde Savannah

236

9

Wayne

303

10

Honeoye

311

11

Sodus

317

12

Bloomfield

329

13

Pal-Mac

361

14

Midlakes

363

15

South Seneca, Geneva, Mynderse, Gananda

Incomplete

 

PLACE

NAME

SCHOOL

TIME

1

Erin Daily

Newark

20:13

2

Leann Donnelly

Waterloo

20:37

3

Amanda Leeuwen

Newark

20:51

4

Elizabeth McDonald

HAC

21:05

5

Kim Wiesner

Victor

21:16

6

Liz Boerman

Marion

21:24

7

Molly Lawson

Waterloo

21:37

8

Mary Finnan

Marcus Whitman

21:46

9

Rosemary Collins

Williamson

21:48

10

Angie Washburn

Newark

21:54

11

Jen Muckley

Canandaigua

21:59

12

Cassey Wolff

Victor

22:08

13

Christine Seppler

Newark

22:18

14

Bridgett Brown

Waterloo

22:25

15

Kristine Pellerite

Victor

22:28

16

Kim Hopkins

Midlakes

22:28

17

Serena Loder

Clyde-Savannah

22:32

18

Jenny Roland

Gananda

22:38

19

Tina Hunt

Marcus Whitman

22:38

20

Kathryn Goewey

Marcus Whitman

22:39

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Marcus Whitman               November 6th, 1999

1.             Erin Daly                               Newark                  19:47     2nd Class B

2.             Leann Donnelly                   Waterloo               19:57     1st Class C

3.             Sarah Hildebrand                                HAC                       20:01     1st Class C

 

Top 3 WFL @ States                                                          November 13th, 1999

1.             Sarah Hildebrand                                HAC                       19:42     1st Class D

2.             Erin Daly                               Newark                  20:23     21st Class B

3.             Leann Donnelly                   Waterloo               20:37     9th Class C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP - GIRLS

October 31, 1998 @ Stuart Park, Newark

 

Team:

1. Victor 53

2. Waterloo 64

3. Newark 108

4. MW 149

5. Canandaigua 164

6. Marion 166

7. Honeoye 201

8. C-S 217

9. Sodus 271

10. Harley-Allendale-Columbia 273

11. Midlakes 375

12. Bloomfield 377

13. Williamson 381

14. South Seneca 446

15. DeSales 534

Penn Yan, Mynderse, Wayne, Geneva,

North Rose-Wolcott, Gananda, Red Jacket,

Lyons, Pal-Mac - Inc

 

1.         Erin Daly                     Newark           20:14

2.         Sarah Hildebrand        HAC               20:32

3.         Leann Donnelly          Waterloo         20:49

4.         Amanda Leeuwen       Newark           21:02

5.         Casondra Wolff          Victor              21:14

6.         Kristin Pellerite           Victor              21:18

7.         Rebecca Lewis            Marion             12:23

8.         Catilin Keefe               Victor              21:26

9.         Erin Dinan                   Waterloo         21:52

10.       Serena Loder               C-S                  21:58

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Marcus Whitman               November 7th, 1998

1.             Sarah Hildebrand                                HAC                       19:53     1st Class C

2.             Erin Daly                               Newark                  20:02     2nd Class B

3.             Erin Leeuwen                       Newark                  20:28     5th Class B

 

Top 3 WFL @ States – Lake Placid                                 November 14th, 1998

1.             Sarah Hildebrand                                HAC                       20:11     4th Class C

2.             Erin Daly                               Newark                  20:32     26th Class B

3.             Erin Dinan                             Waterloo               20:41     31st Class B

 

 

 

 

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP - GIRLS

October 25, 1997 @ Stuart Park, Newark

 

Team:

1. Canandaigua 42       

2. Victor 56    

3. Waterloo 116 Pal-Mac 92  

4. Newark 130

5. Marion 232 

6. Bloomfield 233                  

7. Harley-Allendale-Columbia 267

8. C-S 271

9. Sodus 275              

10. Wayne 300           

11. Williamson 309                

12. Penn Yan 315

13. Mynderse 318

14. Geneva 337                                  

15. Midlakes 421

16. South Seneca 472

17. DeSales 513

Honeoye, North Rose-Wolcott, MW, Gananda, Red Jacket, Lyons

Inc

 

1.         Gia Canali                   CA                  19:56

2.         Kory Pritchard                        CA                  20:09

3.         Amanda Leeuwen       Newark           20:20

4.         Jen Stevens                 Newark           20:24

5.         Kim Weisner               Victor              20:35

6.         Erin Obourn                Victor              20:46

7.         Erin Dinan                   Waterloo         20:49

8.         Sarah Hildebrand        HAC               20:56

9.         Rebecca Lewis            Marion             20:59

10.       Serena Loder               C-S                  21:08

 

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Marcus Whitman               November 1st, 1997

1.             Gia Canali                             CA                          19:26     1st Class A

2.             Jennifer Taylor                     Newark                  19:30     1st Class BB

3.             Amanda Leeuwen               Newark                  19:42     2nd Class BB

                Sarah Hildebrand                                HAC                       20:11     1st Class C

 

Top 3 WFL @ States – Old Westbury                             November 8th, 1997

1.             Kori Pritchard                       CA                          20:51     34th Class A

2.             Amanda Leeuwen               Newark                  20:53     23rd Class B

3.             Cai Canali                             CA                          20:54     35th Class A

               

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP - GIRLS

 

October 26, 1996 @ Stewart Park, Newark

 

Team:

  1. Canandaigua   38
  2. Victor              49
  3. Waterloo         83
  4. Newark           213
  5. Williamson      226
  6. Bloomfield      230
  7. Wayne 251
  8. C-S                  260
  9. Penn Yan        278
  10. Mynderse        280
  11. Geneva            331
  12. MW                 344
  13. South Seneca  363
  14. HAC               382
  15.  

1.         Karen Levin                Victor              20:33

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Marcus Whitman               November 2nd, 1996

1.             Karen Levin                         Victor                     20:22     1st Class BB

2.             Leann Donnelly                   Waterloo               20:23     1st Class B

3.             Kori Prichard                        CA                          20:34     2nd Class A

               

Top 3 WFL @ States – St. Lawrence                               November 9th, 1996

1.             Serena Loder                        C-S                         21:32

2.             Leann Donnelly                   Waterloo               21:46

3.             Karin Levin                          Victor                     22:13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP - GIRLS

October 28, 1995 @ Stuart Park, Newark

 

Team:

  1. Canandaigua 25
  2. Victor 47
  3. Waterloo 115
  4. Bloomfield 137
  5. Geneva 190
  6. Newark 206
  7. Wayne 239
  8. Williamson 258
  9. Penn Yan 330
  10. Gananda 347

Marion, Sodus, C-S, P-M, HAC, Honeoye, Lyons, Midlakes, Mynderse, RJ-Inc.

 

1.   Gia Canali                   CA                  20:09

2.   Erin Dinan                   Waterloo         20:38

3.   Kari Pritchard             CA                  20:57

4.   Meghan Canali            CA                  21:10

5.   Melissa Marsh             CA                  21:20

6.   Karen Levin                Victor              21:29

7.   Erin Shambo               Victor              22:02

8.   Kelly Blankenberg      Newark           22:10

9.   Serena Loder               C-S                  22:14

10. Erin Ovourn                Victor              22:14  

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Genesseo                              November 4th, 1995

1.             Gia Canali                             CA                          20:27     2nd Class A

2.             Kari Pritchard                       CA                          20:46     3rd Class A

3.             Erin Dinan                             Waterloo               20:57     1st Class B            

               

Top 3 WFL @ States – Corning                                        November 11th, 1995

1.             Gia Canali                             CA                          20:10     18th Class A

2.             Erin Dinan                             Waterloo               20:20     10th Class B

3.             Kari Pritchard                       CA                          20:21     25th Class A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP - Girls

October 29, 1994 @ Stewart Park, Newark

 

Team:

  1. Canandaigua   28
  2. Victor              43
  3. Bloomfield      124     
  4. Newark           139
  5. Waterloo         154
  6. Williamson      200
  7. Sodus              209
  8. Geneva            264
  9. Wayne             271
  10. Mynderse        286
  11. Penn Yan        309
  12. Gananda          380

 

1.         Gia Canali                   CA                  20:12

2.         Heather Haupt                        Williamson      20:50

3.         Karen Levin                Victor              21:05

4.         Jamie Coleman            CA                  21:19

5.         Katie Stager                CA                  21:20

6.         Melissa Marsh             CA                  21:23

7.         Danielle Giusti            Victor              21:35

8.         Megan Lochte             BL                   21:40

9.         Erin O’Bourne                        Victor              21:49

10.       Missy Boyle                Victor              21:54

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Stewart Park, Newark        November 5th, 1994

1.             Heather Haupt                     Williamson            20:27     1st Class C

2.             Missy Boyle                          Victor                     20:22     3rd Class B

3.             Erin O’Bourne                      Victor                     21:40     7th Class B

               

Top 3 WFL @ States –                                                       November 12th, 1994

1.         Heather Haupt                        Williamson                  7th Class C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP - Girls

October 30, 1993 @ Stewart Park, Newark

 

Team:

1.      Victor                   30

2.      Waterloo              127

3.      Newark                163

4.      Williamson           172

5.      Pal-Mac                204

6.      Wayne                  222

7.      Sodus                   225

8.      Bloomfield           133

9.      Geneva                 265

10.  Penn Yan             291

11.  Gananda               376

 

1.         Georgia Jones              Victor              20:18

2.         Heather Haupt                        Williamson      20:27

3.         Stephanie Nearpass     DeSales           21:03

4.         Kelly Blankenberg      Newark           21:13

5.         Danielle Giusti            Victor              21:20

6.         Karen Levin                Victor              21:30

7.         Gretchen Ward           Victor              21:37

8.         Jessica Seem                Mynderse        21:50

9.         Cindy Marzan             Waterloo         22:10

10.       Lauren Jordan             Geneva            22:15

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Stewart Park, Newark        November 6th, 1993

1.             Georgia Jones                       Victor                     20:34     1st Class B

2.             Heather Haupt                     Williamson            20:34     1st Class C

3.             Gretchen Ward                     Victor                     21:20     2nd Class B           

               

Top 3 WFL @ States – Stuart Park                                  November 13th, 1993

1.         Heather Haupt                        Williamson      20:25   10th Class C

2.         Stephanie Nearpass     DeSales           21:00   31st Class C

3.         Gretchen Ward           Victor              21:07   38th Class B

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP - Girls

October 31, 1992 @ Ultra Tech Park, Newark

 

Team:

  1. Victor              39
  2. Waterloo         74
  3. Williamson      81
  4. Newark           112
  5. Bloomfield      181
  6. Penn Yan        249
  7. Wayne             272
  8. Mynderse        285
  9. South Seneca 286

 

1.         Julie Donnelly             Waterloo         20:27

2.         Georgia Jones              Victor              20:40

3.         Heather Haupt                        Williamson      20:57

4.         Danielle Giusti            Victor              20:59

5.         Kyle Abernathy          BL                   21:12

6.         Gretchen Welch          Victor              21:14

7.         Kate Walker                Williamson      21:34

8.         Gretchen Ward           Victor              21:39

9.         Kelly Blankenberg      Newark           21:45

10.       Stephanie Nearpass     DeSales           22:04

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Stewart Park, Newark        November 7th, 1992

1.             Georgia Jones                       Victor                     19:51     1st Class BB

2.             Julie Donnelly                       Waterloo               20:08     1st Class B

3.             Danielle Giusti                      Victor                     10:34     2nd Class BB         

               

Top 3 WFL @ States – Sunken Meadow                       November 14th, 1992

1.         Julie Donnelly             Waterloo         19:33   1st Class B

2.         Kate Walker                Williamson      19:46   4th Class C

3.         Heather Haupt                        Williamson      19:51   5th Class C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP - Girls

October 26, 1991 @ Ultra Tech Park, Newark

 

Team:

  1. Victor              51
  2. Waterloo         58
  3. Williamson      82
  4. Sodus              160
  5. Newark           169
  6. Bloomfield      176
  7. Mynderse        200
  8. Penn Yan        229
  9. South Seneca 243

Wayne - Inc

 

1.         Kyle Abernathy          BL                   20:44

2.         Gretchen Ward           Victor              21:20

3.         Georgia Jones              Victor              21:45

4.         Judy May                    Williamson      21:55

5.         Julie Donnelly             Waterloo         22:10

6.         Samantha Anderson    Waterloo         22:11

7.         Kelly Blankenberg      Newark           22:23

8.         Patty Diver                  Sodus              22:35

9.         Jessica Seem                Mynderse        22:45

10.       Kelly Shaffer              Victor              22:47  

 

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Stewart Park, Newark        November 2nd, 1991

1.             Kyle Abernathy                   BL                          20:12     2nd Class CC

2.             Gretchen Ward                     Victor                     20:48     3rd Class BB

3.             Georgia Jones                       Victor                     21:12     4th Class BB         

               

Top 3 WFL @ States – Elm Meadows                            November 9th, 1991

1.         Gretchen Ward           Victor              20:04   22nd Class B

2.         Georgia Jones              Victor              20:06   23rd Class B

3.         Kyle Abernathy          BL                   20:12   23rd Class C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP - Girls

October 27, 1990 @ Ultra Tech Park, Newark

 

Team:

  1. Victor 31
  2. Sodus 75
  3. Penn Yan 97
  4. Bloomfield 158

 

Wayne, South Seneca, Williamson, Newark, Waterloo, Canandaigua, Midlakes, DeSales, Gananda, Geneva, Mynderse - INC

 

1.         Kyle Abernathy          BL                   19:49

2.         Aimee Presby              Victor              21:13

3.         Gretchen Ward           Victor              21:33

4.         Jody May                    Williamson      21:40

5.         Stacey Kenyon            PY                   21:54

6.         Jennifer Ross               Newark           22:32

7.         Nicole Benoit              Victor              22:39

8.         Tonia Allen                 Sodus              22:39

9.         Laurie Doherty            Victor              22:43

10.       Amy Richter               Victor              22:43

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Ultra Tech Park, Newark  November 3rd, 1990

1.             Kyle Abernathy                   BL                          20:15     1st Class C

2.             Aimee Presby                       Victor                     20:42     6th Class B

3.             Gretchen Ward                     Victor                     21:34     8th Class B            

               

Top 3 WFL @ States – Elm Meadows                            November 10th, 1990

1.         Kyle Abernathy          BL                   20:12   7th Class C

2.         Aimee Presby              Victor              21:43   34th Class B

3.         Jody May                    Williamson      21:46   41st Class C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP - Girls

October 28, 1989 @ Ultra Tech Park, Newark

 

Team

1. Victor                      49       

2. Wayne                     95       

3. Penn Yan                99

4. Sodus                      125     

5. Bloomfield              145

6. Red Creek               178

 

1.         Kara Priggon               Victor              20:28

2.         Kyle Abernathy          BL                   21:23

3.         Julie Donnelly             Waterloo         21:28

4.         Aimee Presby              Victor              21:39

5.         Theresa Burns             Newark           22:12

6.          Michelle Borkhuis      Wayne             22:19

7.         Lisa Cigna                   Wayne             22:38

8.         Stacy Kenyon             PY                   22:48

9.         Krista Clair                  Newark           22:59

10.       Jody May                    Williamson      23:03

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Ultra Tech Park, Newark  November 4th, 1989

1.             Kara Priggon                        Victor                     20:12     3rd Class B

2.             Julie Donnelly                       Waterloo               20:49     6th Class B

3.             Jody May                              Williamson            21:06     3rd Class C            

               

Top 3 WFL @ States – Bowdin Park                               November 11th, 1989

1.         Kara Priggon               Victor              20:16   11th Class B

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP - Girls

October 30, 1988 @ Ultra Tech Park, Newark

 

Team

1. Victor                      42       

2. Newark                   89

3. Wayne                     105

4. Canandaigua           138

5. MW                         187

 

1.         Kelly Abernathy         BL                   20:40

2.         Kelley Wilder              Victor              20:53

3.         Theresa Burns             Newark           21:07

4.         Pam Barr                     Newark           21:11

5.         Holly Demento           Waterloo         21:15

6.         Kara Priggon               Victor              21:32

7.         Michelle Borkhuis       Wayne             21:42

8.         Kathy Clarq                Victor              21:53

9.         Lisa Cigna                   Wayne             22:02

10.       Aimee Presby              Victor              22:17

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Ultra Tech Park, Newark  November 5th, 1988

1.             Kelley Wilder                        Victor                     20:47     1st Class B

2.             Theresa Burns                      Newark                  21:07     2nd Class B

3.             Kelly Abernathy                  BL                          21:24     2nd Class C

 

Top 3 WFL @ States – Lake Placid                                 November 11th, 1988

1.         Kelley Wilder              Victor              20:12   5th Class B

2.         Theresa Burns             Newark           20:21   8th Class B

3.         Kelly Abernathy         BL                   20:22   8th Class C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP - Girls

October 28, 1987 @ Stuart Park, Newark

 

Team

1. Newark                   39

2. Victor                      47

3. Penn Yan                94       

4. Sodus                      122

5. Wayne                     171

6. Canandaigua           172

7. NR-W                     269

 

1.         Theresa Burns             Newark           20:32

2.         Sarah Martini              PY                   21:00

3.         Kara Priggon               Victor              21:08

4.         Ann Jensen                  PY                   21:18

5.         Corrie Kraai                Newark           21:20

6.         Beth Lumadue                        Sodus              21:36

7.         Lynn Griffith              Victor              21:41

8.         Stacey Kenyon            PY                   21:45

9.         Kathy Clarcq               Victor              21:48

10.       Joann Holla                 Newark           21:58

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Newark                 November 7th, 1987

1.             Theresa Burns                      Newark                  20:38     2nd Class B

2.             Kara Priggon                        Victor                     20:38     3rd Class B

3.             Kelly Wilder                          Victor                     20:45     4th Class B            

 

Top 3 WFL @ States                                                          November 14th, 1987

1.         Theresa Burns             Newark           19:56   12th Class B

2.         Kelly Wilder               Victor              19:59   15th Class B

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP - Girls

October 27, 1986 @ Stuart Park, Newark

 

Team

1. Newark                   34

2. Victor                      58

3. Sodus                      81

4. Penn Yan                120

5. Waterloo                 121

6. Canandaigua           189

7. Red Creek               260

8. South Seneca          295

Wayne – Inc.

 

1.         Erica Reed      Newark           21:03

 

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Newark                 November 1st, 1986

1.             Natalie Schwalm                 Victor                     20:56    

2.             Erica Reed                            Newark                  21:19

3.             Janet Kisner                          Waterloo               21:32                    

 

Top 3 WFL @ States – Elm Meadows, Buffalo            November 8th, 1986

1.         Natalie Schwalm         Victor              19:35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP - Girls

October 26, 1985 @ Stuart Park, Newark

 

Team:

  1. Victor 40
  2. Penn Yan 52
  3. Newark 59
  4. Sodus 101
  5. Waterloo 154
  6. Wayne 160
  7. Canandaigua 209
  8. MW 248
  9. South Seneca 290

 

1.         Julie Darling                Sodus              20:31

2.         Sarah Martini              PY                   20:36

3.         Erica Reed                  New                21:42

4.         Karen Griffith             Victor              21:52

5.         Cori Kraai                   Newark           21:52

6.         Becky Keenan             PY                   21:57

7.         Kelly Wilden               Victor              22:01

8.         Natalie Schwalm         Victor              22:11

9.         Ann Jenson                 PY                   22:19

10.       Emily Hancock           Victor              22:29  

 

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Stuart Park, Newark          November 2nd, 1985

1.             Julie Darling                          Sodus                     20:23     1st Class C

2.             Sarah Martini                       PY                           20:39     2nd Class B

3.             Erica Reed                            Newark                  N/A         3rd Class B                            

 

Top 3 WFL @ States – Binghamton                               November 9th, 1985

1.         Sarah Martini              PY                   19:43   19th Class B

2.         Julie Darling                Sodus              20:04   11th Class C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINGER LAKES CHAMPIONSHIP – 1st Year of Wayne – Finger Lakes League

October 25, 1984 @ Stuart Park, Newark

Girls

 

Team:

1. Sodus                      58

2. Victor                      67

3. Newark                   107

4. Wayne                     125

5. Penn Yan                178

6. MW                         196

 

1.         Julie Darling                Sodus  20:43

2.         Becky Gallivan           Mar      20:49

3.         Janet Kisner                Wat     20:55

4.         Alison Lenz                 Myn     21:42

5.         Lesley Nelson             Vic      22:02

6.         Eva Helsing                 Sodus  22:06

7.         Emily Hancock           Vic      22:13

8.         Lynn Griffith              Vic      22:31

9.         Ute Stephan                Can      22:34

10.       Heidi Baist                  Sodus  22:41

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Stuart Park, Newark          November 3rd, 1984

1.             Janet Kisner                          Waterloo                               1st Class B            

2.             Julie Darling                          Sodus                                     1st Class C

 

Top 3 WFL @ States                                                          November 10th, 1984

1.         Janet Kisner                Waterloo         17:59   4th Class B

2.         Julie Darling                Julie Darling    19:14   22nd Class C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Girls – 1983

October 29, 1983 Wayne County League CHAMPIONSHIP @ Wayne Hill CC

 

1. Wayne               64

2. Lyons                                Inc         

3. Marion              Inc

4. NR-W                Inc

5. Pal-Mac            Inc

6. Williamson       Inc

7. Sodus                 Inc

8. Red Creek         Inc

 

1. Louise Weller   21:47

5. Laurie Tullock 22:39

 

                                                Finger Lakes Championship

1. Victor                 37

2. Waterloo           59

3. Newark              63

 

1. Janer Kisner     Waterloo               18:52

2. Mo Holla          Newark                  19:40

3. Alison Lenz      Mynderse              19:44

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Stuart Park, Newark          November 5th, 1983

1.             Janet Kisner                          Waterloo               20:41     1st Class B

2.             Mo Holla                               Newark                  21:49

3.             Karen Griffith                      Victor                     21:56    

4.             Julie Darling                          Sodus                     22:06     3rd Class C

 

Top 3 WFL @ States                                                          November 12th, 1983

1.         Janet Kisner                Waterloo         19:41   4th Class B

2.         Becky Glavin              Marion             20:34  

3.         Julie Darling                Julie Darling    19:14   22nd Class C

 

Girls - 1982

October 30, 1982                 Wayne County League CHAMPIONSHIP @ Wayne Hill CC

 

Girls – All teams Inc

1.             Julie Darling                          Sodus                     21:47

2.             Laurie Tulloch                      Wayne                   22:34

3.             Lisa Ambrose                       Lyons                     22:50

 

Top 3 WFL @ Sectionals – FLCC                                    November 6th, 1982

1.             Linda Glinski                        Waterloo               19:43     2nd Class B

2.             Karen Griffith                      Victor                     19:56     3rd Class B

3.             Julie Darling                          Sodus                     19:50     1st Class C

 

Top 3 WFL @ States - FLCC                                            November 13th, 1982

1.             Linda Glinski                        Waterlooo             20:35     23rd B

2.             Karen Griffith                      Victor                     20:44     28th B

3.             Julie Darling                          Sodus                     21:10     26th C

 

Girls - 1981

October 24, 1981                 Wayne County League CHAMPIONSHIP @ Wayne Hill CC

Girls – All teams Inc

 

1.             Kathy Stager                        PM                          21:18

2.             Edna Preston                        NRW

3.             Linda Eagleton                    NRW

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Stuart Park, Newark          November 1st, 1981

1.             Vicki Brown                          Waterloo               19:29     1st Class B-C

2.             Lisa Hernandez                   Newark                  19:50     2nd Class B-C

3.             Lynda Glinski                       Waterloo               20:38     3rd Class B-C       

 

Top 3 WFL @ States - Malone                                         November 7th, 1981

1.             Lisa Hernandez                   Newark                                  2nd Class B

2.             Vickie Brown                        Waterloo                               6th Class B

3.             Lisa Polzinetti                       Mynderse                              13th Class B

 

Girls - 1980

Top 3 WFL @ Sectionals – Stuart Park, Newark          November 2nd, 1980

No Results Available         

 

Top 3 WFL @ States – Great Neck, LI                           November 9th, 1980

1.             Lisa Polzinetti                       Mynderse                              11th Class B

2.             Desi Burgos                           Waterloo                               18th Class B

3.             Lisa Hernandez                   Newark                                  22nd Class B

 

Girls - 1979

October 27, 1979                 Wayne County League CHAMPIONSHIP @ Wayne Hill CC

Girls – All teams Inc

1.             Jane Wildofsky                    PM                          19:44

 

Top 3 WFL @ Sectionals – Stuart Park, Newark          November 3rd, 1979

1.             Lisa Polzinetti                       Mynderse                              1st Class B

2.             Vicki Brown                          Waterloo                               2nd Class B           

 

Top 3 WFL @ States                                                          November 10th, 1979

1.             Lisa Polzinetti                       Mynderse              21:20     9th Class B

2.             Vicki Brown                          Waterloo               21:32     13th Class B

3.             Desi Burgos                           Waterloo               22:23     37th Class B

 

Girls – 1978

October 28, 1978                 Wayne County League CHAMPIONSHIP @ Wayne Hill CC

Girls – All teams Inc

1.             Lynn Gnage                          NRW                      20:24

2.             Jane Wildosky                      PM                          20:27

3.             Heidi Jordan                         Lyons                     21:34

 

Girls – 1977

October 29, 1978                 Wayne County League CHAMPIONSHIP

1.             NRW      30

 

1. Heidi Jordan     Lyons     19:34